AYDIN KARPUZLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUMA SAATİ

OKUMA SAATİ

 

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasında, eğiticilere model sunmak, kitap okuma alışkanlığının artırılması ile ilgili planlamada okullara yardımcı olmak, öğrencilere ve öğretmenlere okuma fırsatı sunmak için program dâhilinde uygun zaman oluşturmak amacıyla hayata geçirilen proje, ilçemizde faaliyete geçmiştir. “Okuma Saati” adı verilen projenin ilk uygulamasına Merkez Vakıfbank İlkokulumuzda İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal AĞIROL, Şube Müdürleri Ümit KALE ve Şefik ÖZPINAR’ın katılımlarıyla başlandı.

Eğitim ortamındaki tüm personelin kitap okuma alışkanlığının devamlı hale gelmesini amaçlayan proje, tüm kurumlarımızda günde en az 20 dakika olacak şekilde faaliyete geçmiştir. Yapılan protokole göre 3 yıl sürecek proje kapsamında tüm öğrencilerimizin yılda en az 40-50 kitap okuması planlanmaktadır.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal AĞIROL, bu durumun düşünüldüğü gibi gerçekleşmesi halinde öğrencilerimizin hem etik hem de akademik olarak büyük mesafe kat edeceklerini planlıyoruz şeklinde görüş belirtti. Proje kapsamında tüm okullarımıza kitap desteği yapılacağını da belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal AĞIROL, bu işin eğitimin olmazsa olmazı olduğunu belirterek öğrenci ve personele konunun ehemmiyeti hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

11-10-2017

11-10-201711-10-2017

11-10-2017

Bayraktepe Mah. Atatürk Cadddesi. No73 Karpuzlu/AYDIN - 02567412154

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.