AYDIN KARPUZLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARPUZLU´DA TRAFİK EĞİTİMLERİ

KARPUZLU´DA TRAFİK EĞİTİMLERİ

Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonları (TUSEKON) ile Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu protokol ile Türkiye genelinde ilkokul ve okul öncesi çocuklarına Trafik Bilincinin Kazandırılması Projesi çerçevesinde Karpuzlu Anaokulunda trafik eğitimi başladı. Türkiye’nin 81 il ve ilçelerinde eş zamanlı Çarşamba günü başlayan eğitimlere Karpuzlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal AĞIROL, Şube Müdürü Ümit KALE, Şube Müdürü Şefik ÖZPINAR, TUSEKON temsilcisi Hüseyin ARIK, Karpuzlu Anaokulu Müdürü Özgül ÜNLÜ, minik öğrenciler ve öğretmenleri katıldı. 

 
AMAÇ TRAFİK BİLİNCİNİ KAZANDIRMAK

İlk olarak kısa bir konuşma yapan TUSEKON Karpuzlu temsilcisi Hüseyin ARIK, “Milli Eğitim Bakanlığı ile TUSEKON arasında imzalanmış olan protokol gereği bugün itibariyle Türkiye’de 81 il ve ilçelerde bugün başlanılan öğrencilerimize trafik bilincini kazandırma adına sunumlar gerçekleştirilecektir. Konfederasyonumuz 8 bölgeden oluşmaktadır. Konfederasyonumuzun amacı proje kapsamında ana okullar ve ilkokul öğrencilerine trafik bilincini kazandırmak adına düzenlenmiştir. Karpuzlu merkez ilkokulları ve köy okullarına Aralık 2017 tarihine kadar bu eğitimler devam edecektir.”

   
“TRAFİK BİZİM HAYATIMIZIN HER YERİNDE VAR”

              Gülen yüzünüz hiç solmasın diyerek konuşmasına başlayan Karpuzlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal AĞIROL, “Bu eğitimler sizin için. Trafik bilinciyle büyümeniz için. Trafik bizim hayatımızın her yerinde var. Burada öğrendiklerinizi lütfen kendi hayatınıza yerleştirin. Bu tür eğitimlere devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

 

            Eğitim sonunda TUSEKON Karpuzlu temsilcisi Hüseyin ARIK, öğrencilere çikolata ikram ederek anlatılan konularla ilgili sorular sordu. Eğitimlere önümüzdeki aylarda da diğer okullarda devam edileceği bildirildi.

03-04-201703-04-2017

 

03-04-201703-04-201703-04-201703-04-201703-04-2017

 

 

 

Bayraktepe Mah. Atatürk Cadddesi. No73 Karpuzlu/AYDIN - 02567412154

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.