AYDIN KARPUZLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karpuzlu’da Trafik Dedektifleri Kurslarda

Karpuzlu’da Trafik Dedektifleri Kurslarda
Karpuzlu’da Trafik Dedektifleri Kurslarda

arpuzlu’da “Karayolları Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan “Çocuklar için Trafik Eğitimi (Trafik Dedektifleri) Projesi”ne yönelik, Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursu öğrencilerine ve Yaz Kur´an Kursu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Eğitimlere İlçe Müftüsü Himmet METİN, İçe Milli Eğitim Müdürü Cemal AĞIROL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit KALE İlçe Emniyet Trf.Den. Büro A.V. Başpolis Memuru Naciye AMCALAR ve Trafik Polis Memuru Murat BİLDİRİCİ ve okul idarecileri katıldı.

Karpuzlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Karpuzlu İlçe Müftülüğü ve İlçe Emniyet Amirliğince düzenlenen etkinlik; Tekeler Ortaokulu, Şehit Şenol AKAR Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kursları öğrencileri, Tekeler Mahallesindeki 3 cami ve Merkez Kuran Kursu öğrencileri, Karpuzlu Merkezindeki 3 cami ve Merkez Kuran Kursu öğrencilerine yönelik düzenlendi. İlçe Emniyet Trf.Den. Büro A.V. Başpolis Memuru Naciye AMCALAR ve Trafik Polis Memuru Murat BİLDİRİCİ tarafından öğrencilere trafik bilincinin geliştirilmesi amacıyla eğitimler verildi ve öğrenciler eğitimlerde akıllarına takılan soruları sorarak bilgilenme imkânı buldu.

İlçe Emniyet Amirliği Trafik Polisi Murat BİLDİRİCİ, "Trafik kültürü çocukluktan öğrenildiğinde çok daha etkili, çok daha verimli olacağını düşünülmektedir. Bu sebeple İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bünyesindeki Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile Karpuzlu İlçe Müftülüğü bünyesindeki Yaz Kuran Kurslarımızda öğrenim gören çocuklara yönelik trafik kuralları bilgilendirme eğitimleri verilmektedir. Çocuklarımıza bu eğitimi vererek hem ileriki hayatlarında sürücü olduğu zamanda, hem de yaya oldukları zamanda uymaları gereken kurallar, öğretilmeye çalışılmaktadır. Şimdiden öğrendiklerinde akıllarına yerleşecektir. Ayrıca trafik kurallarını ihlal eden büyüklerini de uyaracakları düşünülmektedir" dedi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit KALE ise      “Yapılan etkinlik, çok faydalı ve yerinde bir eğitimdir. Son yıllarda kurslarımızda düzenlenmeye başlanan bu Trafik Eğitimleri için İlçe Emniyet Amirliğimiz nezdinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bilgilendirmeler sonunda İlçe Emniyet Amirliğince çocuklara üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu “Trafik Dedektifi Kartı” ve çeşitli hediyeler verildi. Eğitimlerin, çocukların ilgisini büyük oranda çektiği ve öğrenciler tarafından dikkatle takip edildiği gözlendi.

17-08-201817-08-201817-08-201817-08-201817-08-201817-08-201817-08-201817-08-201817-08-201817-08-2018

Bayraktepe Mah. Atatürk Cadddesi. No73 Karpuzlu/AYDIN - 02567412154

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.