AYDIN KARPUZLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARPUZLU´DA İSTİKLAL MARŞI OKUMA SEÇMELERİ YAPILDI

KARPUZLU´DA İSTİKLAL MARŞI OKUMA SEÇMELERİ YAPILDI

 

          Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen "İstiklal Marşını Şiir Olarak Okuma Yarışması" ilçe seçmeleri Kapruzlu´da  gerçekleştirildi.Seçmelere İlçe Kaymakamı Durdu Yusuf ARIK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal AĞIROL, Şube Müdürleri Ümit KALE ve Şefik ÖZPINAR´ın yanı sıra okul idarecileri öğretmenler ile çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.

 

            İstiklal Marşımızın kabulünün 95. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Karpuzlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul öğrencileri arasında "İstiklal Marşını Şiir Olarak Okuma Yarışması"  yapıldı. 3 ayrı kategoride puanlamanın yapıldığı yarışmaya toplam 12 öğrenci katıldı. İlçede bir tane lise olduğu için lise birincisi direk olarak il finaline gönderildi. İstiklal Marşı’nı duygulu bir şekilde okuyan öğrencilerin aileleri ve öğretmenleri kimi zaman gözyaşlarını tutamadı.

 

            Yarışmada Anaokulu-Anasınıfı kategorisinde Karpuzlu Anaokulundan Gülsena COŞKUN, İlkokullar kategorisinde Çobanisa Hakim Ahmet AKGÜN İlkokulundan Cansu YILDIZ, Ortaokullar arasında Şehit Şenol AKAR Ortaokulu’ndan Semiha YILDIZ birinciliğin sahibi oldular.Lise düzeyinde ise Betül KORKMAZ il finaline gitme şansını kazandı. Martın ilk haftası Aydın´da düzenlenecek il finallerinde 17 ilçe birincisi kendi kademelerinde dereceye girmek için çaba sarf edecekler.

 

29-02-201629-02-201629-02-2016

29-02-2016

Bayraktepe Mah. Atatürk Cadddesi. No73 Karpuzlu/AYDIN - 02567412154

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.