AYDIN KARPUZLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARPUZLU’DA İKİ ADET Z-KÜTÜPHANE AÇILDI

KARPUZLU’DA İKİ ADET Z-KÜTÜPHANE AÇILDI

KARPUZLU’DA İKİ ADET Z-KÜTÜPHANE AÇILDI

 

Kapruzlu’da Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen ve Şehit Şenol AKAR Ortaokulu bünyesinde kurulan Şehit Polis Memuru Nedip Cengiz EkerZenginleştirilmiş Kütüphane (Z Kütüphanesi) ve Milli Eğitim Bakanlığınca yaptırılan Vakıfbank İlkokulu Z Kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.


            Törene Vali Yavuz Selim KÖŞGER, Karpuzlu Kaymakamı Burak ÇİMŞİR, İl  Müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, emniyet personeli, muhtarlar, Şehit Polis Memuru Nedip Cengiz Eker’inailesi ve davetliler katıldı.


            Z Kütüphanenin açılış töreninde konuşan Vali Yavuz Selim KÖŞGER, “İşin içinde Şehit ismi, şehitlik makamı olunca, bir başka yönüyle de eğitim ve kütüphane olunca biraz daha hassaslaşıyoruz. Bugün isminin içerisinde şehit ibaresi olan bir okulumuzda bir başka şehidimizin ismini kütüphanemize veriyoruz. Bu şehitlerimize olan vefamızın küçük bir göstergesidir. Halk Kütüphanesi bulunmayan Karpuzlu ‘muzda 2 adet z-kütüphanenin birden açılışının yapılması büyük isabet olmuştur. Kütüphane açmak benim en keyif aldığım faaliyetlerden biridir. Herkesin bol bol okumasını arzu ediyorum. Geldiğiniz ve katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Bugüne kadar şehit olmuş tüm emniyet ve silahlı kuvvetler teşkilatları mensubu kardeşlerimi bir kez daha rahmetle yâd ediyorum. Açılışını yapacağımız kütüphanelerin Karpuzlu ‘muza ve okullarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında; öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 81 ilimizde Milli Eğitim bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığınca Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya koyuldu.

 

 Zenginleştirilmiş Kütüphaneler; Zeka oyunları, okuma ve dinlenme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekanlar şeklinde tasarlanmaktadır.

             Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından açılışı yapılan Z Kütüphaneler öğrencilerin hizmetine sunuldu.

08-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-201808-02-2018

Bayraktepe Mah. Atatürk Cadddesi. No73 Karpuzlu/AYDIN - 02567412154

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.