AYDIN KARPUZLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARPUZLU’DA KİŞİSEL GÜVENLİK VE SUÇTAN KORUNMA PROJESİ UYGULAMASI YAPILDI

KARPUZLU’DA KİŞİSEL GÜVENLİK VE SUÇTAN KORUNMA PROJESİ UYGULAMASI YAPILDI

İlçemiz Emniyet Amirliği tarafından, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yönelik; polisin ve devletin her zaman yanlarında olduğunun algılanması, çocuklarda oluşabilecek polis korkusunun önlenmesi ve emniyet teşkilatımızın onlara her zaman destek sağladığını bilmeleri ile günlük hayatlarında; insan ve çevresel-fiziksel faktörlü gelişebilen olumsuz olaylara karşı, bilmeleri ve alınması gereken tedbirlerin neler olduğunun öğretilmesi ile suç ve şiddetin bir mağduru olmamaları için Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Projesi kapsamında öğrencilerimize eğitimler verildi.

            Çocuklarımızın gelişimlerini sağlıklı yaşam şartları içerisinde tamamlamaları ve çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarında yetiştirilmelerini sağlanması amacı ile Çocuk Şube Müdürlüğü ile birlikte “Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma” hususlarında eğitim programları hazırlayarak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle koordineli olarak, öğrencilerin bu programlara katılmaları sağlanmıştır. Bilgili ve bilinçli, kültür seviyesi yüksek, vatan ve milletine faydalı bir gençliğin yetiştirilmesine katkı sağlanması için Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Projesi hazırlanıp uygulanmıştır.

         Bu kapsamda İlçe Emniyet Amiri Ersan KIYAK tarafından, slaytlar ile birlikte merkez ve köy okullarımızda, okulların konferans salonlarında öğrencilere seminerler verilmiştir. Öğrencilerin büyük ilgiyle takip ettiği seminerlerde, konuyla ilgili gerekli bilinci oluşturabilmek maksadıyla, öğrenci ve veliler için el broşürleri de dağıtıldı.

01-03-2018

01-03-2018

01-03-2018

01-03-2018

01-03-2018

01-03-2018

01-03-2018

01-03-2018

Bayraktepe Mah. Atatürk Cadddesi. No73 Karpuzlu/AYDIN - 02567412154

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.