AYDIN KARPUZLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı Karpuzlu'da Yankılandı

İstiklal Marşı Karpuzlu'da Yankılandı

İstiklal Marşı Karpuzlu'da Yankılandı

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı Okuma Yarışmasının Karpuzlu ilçe seçmeleri yapıldı. İlçe Kaymakamı Ekrem Ender ERGÜN, Belediye Başkanı Hilmi DÖNMEZ, İlçe Müftüsü Himmet METİN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal AĞIROL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit KALE, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali KÜÇÜK, Okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katıldığı yarışma, coşku içerisinde gerçekleşti. 13 öğrencinin yarıştığı yarışmada öğrenciler birinci olabilmek için ter döktü. Karpuzlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen yarışmaya, 3 anasınıfı öğrencisi,  4 ilkokul öğrencisi, 4 ortaokul ve 2 Lise öğrencisi katıldı.

            Programın açılışında yarışmayla ilgili bilgilendirmede bulunan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ümit KALE, "Bizim için okulunda dereceye giremeyen öğrencimiz ile ilçede ya da ilde birinci olan öğrencimiz arasında bir fark yoktur. İstiklal Marşının anlamını ve  ruhunu kavramaya çalışan her öğrencimiz bizim için aynı değerdedir."  şeklinde konuştu.

Yarışma sonunda, katılan her öğrenciye İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal AĞIROL tarafından hediyeler verildi. Derecelendirme sonrası söz alan AĞIROL, "Hem bugün buraya okullarında birinci olarak gelen öğrencilerimiz, hem de okullarındaki yarışmalara katılan tüm öğrencilerimiz bizim için çok kıymetlidir. Önemli olan İstiklal Marşımızın özünde yer alan vatan, millet, bayrak, din ve devlet sevgisini yüreğinde ortak bir şekilde hissedebilmektir. Bugün tüm öğrencilerimin gözlerinde bu ışığı görüyoruz." şeklinde konuştu. 

            Farklı yaş gruplarındaki öğrenciler ezbere İstiklal Marşını okuyarak yarışmada derece alabilmek adına ter döktüler. Öğrencilerin İstiklal Marşı'nı okudukları sırada bazı veliler duygu dolu anlar yaşadı. Farklı yaş gruplarının katıldığı yarışmada anaokulu kategorisinde Karpuzlu Anaokulundan Merve KARATAŞ, ilkokul kategorisinde Tekeler İlkokulu´ndan Ayşe HAYIT, ortaokulu kategorisinde Karpuzlu İmam Hatip Ortaokulu'ndan Ayşe YILMAZ, lise kategorisinde Karpuzlu Anadolu İmam Hatip Lisesi´nden Hasan Hüseyin BİLEN birinci seçildi. İl seçmeleri 3-4-5 Mart Tarihlerinde Aydın'da gerçekleştirilecek.

09-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-202009-03-2020

Bayraktepe Mah. Atatürk Cadddesi. No73 Karpuzlu/AYDIN - 02567412154

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.