AYDIN KARPUZLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOBANİSA HAKİM AHMET AKGÜN İLKOKULUNUN "OKUMAK SİZDEN KÜTÜPHANE BİZDEN- HER EVE BİR KİTAPLIK" PROJESİ AÇILIŞI YAPILDI

ÇOBANİSA HAKİM AHMET AKGÜN İLKOKULUNUN "OKUMAK SİZDEN KÜTÜPHANE BİZDEN- HER EVE BİR KİTAPLIK" PROJESİ AÇILIŞI YAPILDI

Çobanisa Hakim Ahmet Akgün İlkokulu´nun "Okumak sizden, Kütüphane Bizden, Her Eve Bir Kitaplık" projesinin açılışına Karpuzlu Kaymakamı Yusuf Durdu ARIK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal AĞIROL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şefik ÖZPINAR, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Daha sonra öğrenciler ve öğretmenler tarafından oluşturulan okuma koridorunu gezildi.

Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını kazanmalarını sağlamak için Çobanisa Hakim Ahmet Akgün İlkokulu öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını arttırmaları amacıyla bir proje-çalışma başlattı. Öncelikle okuldan başlayarak öğrencilerimizin ilgisini çekmek adına ‘OKU’ şeklindeki koridor kitaplığı oluşturuldu. Kitaplıklarına yeni kitaplar alarak öğrencilerimizin okumasına sunuldu. Sadece okulda okumalarının yetmeyeceğini düşünerek evde de okumalarını sağlamak adına her öğrencimizin evine bir kitaplık götürmeye karar verdiler. Okulda bulunan kayıttan düşülmüş durumdaki eski dolap raflarını düzenleyerek küçük kitaplıklar haline getirdiler. Öğrencilerimizin evlerine tek tek gidip bu kitaplıkları monte etmeye başladılar. Velilerinde ilgi ve desteğini çekerek, kitap hakkında düşüncelerini öğrenmek adına anketler ve çizelgeler hazırladılar.

06-06-201606-06-201606-06-2016

06-06-201606-06-2016

Bayraktepe Mah. Atatürk Cadddesi. No73 Karpuzlu/AYDIN - 02567412154

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.