AYDIN KARPUZLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN KUTLU OLSUN

23 NİSAN KUTLU OLSUN

23 NİSAN 2016 ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

KUTLAMA  PROGRAMI

 

 GENEL HÜKÜMLER

1.   Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 96. Yıl dönümü, 23 Nisan 2016 Cumartesi günü program doğrultusunda coşkuyla kutlanacaktır. Bayram, 23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 08:00´da başlar, 24:00´da biter.Okullarda kutlamalar hafta boyunca devam eder. (22-26 Nisan)

 

 

2.   Törenlere 23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulmasıyla başlanacak,   düzenlenecek diğer etkinliklerle kutlamalara devam edilecektir.


3.   23 Nisan 2016 Cumartesi gününün resmi bayram olması nedeniyle  kamu kurum ve kuruluşları bayram tatiline gireceklerdir. Sürekli görev yapması gereken kuruluşların özel kanunlardaki hükümleri saklıdır.

 

4.   Bayram günü (saat 08.00 - 24.00 arası) tüm resmi kurumlar, kuruluşlar, okullar, özel binalar, caddeler, tören alanları bayrak ve Atatürk posterleri ile donatılacaktır.

 

 

5.   Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’nin 5. Maddesinde belirlendiği şekilde kutlanacaktır.

I.   ÇELENK KOYMA TÖRENİ

1.   23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulması ile başlayacak, saygı duruşu, İstiklal Marşımızın söylenmesi ve öğrenciler tarafından bayraklarımızın göndere çekilmesi ile devam edilecektir.

 

2.   Çelenk Koyma Tören Programı; Karpuzlu halkı ile İlçede bulunan tüm resmi ilkokullar ve ortaokullarımız, bayrak, flama ve okul müdürleri ile ayrıca Vakıfbank İlkokulu ve Şehit Şenol AKAR Ortaokulundan 20´şer öğrenci, diğer okul/kurum müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

II.KUTLAMA TÖRENİ

1. 23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 09.30’da Vakıfbank İlkokulu bahçesinde yapılacak olan kutlama programı, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, siyasi partilerin İlçe başkanları, meslek odalarının başkan veya ilçe temsilcileri, banka müdürü, kamu yararına çalışan dernekler, diğer derneklerin başkanları veya temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecektir. Program Saygı Duruşu, İstiklal Marşımızın söylenmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemal AĞIROL´un günün anlam ve önemini belirten konuşması,   öğrenciler tarafından şiirlerin okunması ile başlayacak, Vakıfbank İlkokulu, Şehit Şenol AKAR Ortaokulu , İmam Hatip Ortaokulu ve Karpuzlu Anaokulu Müdürlükleri tarafından müşterek hazırlanan programla devam edilecektir.

III.        ÖZEL HÜKÜMLER

 

1.   Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, İlçe Kutlama Komitesi tarafından, uygulanmasına karar verilen etkinliklerle ilgili görev verilen kurumlar arasında gerekli koordine sağlanacak ve tüm görevler eksiksiz olarak yerine getirilecektir.

 

2.   Törenin düzenlenmesinden ve yürütülmesinden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü sorumludur.


IV.    ETKİNLİKLER

1.  İlçedeki İlköğretim ve Ortaöğretim okul/kurumlarında hafta boyunca Atatürk ve Ulusal Egemenlikle ilgili kermes, şiir, resim, karikatür yarışmaları ve münazaralar düzenlenecektir.

2.  İlçe Merkezinde bulunan İlkokul ve Ortaokullarımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programlarını köy ve kasabalardaki okullar sabah, merkez okullar öğleden sonra veliler davet edilerek okul içi etkinliklerle kutlayacaklardır.

3.  Ortaöğretim okulları Bayramı, Egemenlik Haftasında, Ulusal Egemenlik Etkinlikleri kapsamında kutlayacaklardır.

V.      GÖREVLİLER VE SORUMLULUKLAR

KARPUZLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 

1.  Caddeleri bayraklarla donatmak,   süslemek, günün anlam ve önemine belirten bez dövizleri şehrin değişik noktalarına asmak.

2.  23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 08.00’den itibaren Çelenk Koyma Töreninin yapılacağı Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı civarını bayraklarla donatmak ve Atatürk posterlerini asmak.

3.  Çelenk Koyma töreninde göndere çekilecek bayrakları görevlendirilen öğrencilere teslim edilmesi.

4.  Cumhuriyet Meydanındaki Çelenk Koyma tören alanının temizlenmesi, boyanması ve yıkanarak hazır hale getirilmesi.

5.  Tören alanı için gerekli düzenlemelerin yapılması.

 

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1.  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programı ve etkinliklerinin bu programda belirtilen usuller doğrultusunda  yürütülmesini sağlamak için çalışmalar yapılması.

 

2.  23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapılacak olan Çelenk Koyma Töreninde ve saat 09.30’daVakıfbank İlkokulu bahçesinde yapılacak olan Kutlama Töreninde görev almak üzere tören takdimi, tören yöneticiliği ve İstiklal Marşımızın söyletilmesi için ayrı ayrı öğretmen görevlendirmek, görevlendirilen öğretmenlerin, tören başlama saatinden 30 dakika önce görev yerlerinde hazır bulunmalarının sağlanması.

 

3.  23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapılacak olan Çelenk Koyma Törenine katılacak İlkokul ve Ortaokulların Bayrak, Flama, öğrencilerin ve Okul Müdürlerinin saat 08.45’de hazır bulunmalarının sağlanması.

 

4.  23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapılacak olan Çelenk Koyma töreninde ve saat 09.30’da tören alanındaki kutlamada, İstiklal Marşımızın söylenmesinde Şehit Şenol AKAR Ortaokulu Müdür Yardımcısı Taner KAYA görev yapacaktır. Çelenk koyma tören sunuculuğunu Şehit Şenol AKAR Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Sercan ERKUŞ, tören yöneticiliğini ise Beden Eğitimi Öğretmeni Ramazan PALAMUTLU yapacaktır. Tören programının sunuculuğunu Vakıfbank İlkokulu Sınıf Öğretmenleri Elvan ŞEKER  ve Esra ERKUŞ yapacaktır. Yapılacak törenlerde tören yöneticiliğini Vakıfbank İlkokulu Müdür Yardımcısı Tayfun ÇOBAN yapacaktır.

 

 

5.  Tören alanında okulların yerleşiminden, törenin tertip ve düzeninden Vakıfbank İlkokulu Müdürü Süleyman GÖKSOY ile birlikte okulun idareci ve öğretmenleri sorumludur.İlÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

123 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı´na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüncekonulacak Çelenk Koyma töreninde gerekli emniyet tedbirlerinin alınması.

 

2. 23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 09.30’da Vakıfbank İlkokulu bahçesinde yapılacak olan Kutlama Töreninde gerekli emniyet tedbirlerinin alınması.

 

3. Öğrencilerin okullarından çelenk koyma alanına, tören alanına gidiş gelişleri sırasında gerekli emniyet tedbirlerinin alınması.

 

İLÇE DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİNCE

 

1.23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı´na önünde yapılacak olan Çelenk Koyma töreninde ve saat 09.30’daVakıfbank İlkokulu bahçesinde yapılacak olan Kutlama töreninde 1 ambulans ve yeterli sağlık personeli ile birlikte hazır bulundurulması.

 

 

AYDEM İŞLETME ŞEFLİĞİNCE

 

1. Tören esnasında elektrik kesilmesi ve elektrik arızalarına karşı gerekli tedbirlerin alınması.

NOT: 23 Nisan 2016 Cumartesi günü hava şartları kutlama töreni programını olumsuz yönde etkileyecek olursa kutlamalar 25 Nisan 2016 Pazartesi günü okullarda yapılacaktır.

Bu program, görevliler için görevlendirme emri, halkımız için ise davetiye yerine geçer.

         

 

İLÇE  KUTLAMA KOMİTESİ

Bayraktepe Mah. Atatürk Cadddesi. No73 Karpuzlu/AYDIN - 02567412154

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.